top of page

CÍTIT SE V Německu DOBŘE

Stát:

Německo

Region:

www:

CÍTIT SE V Německu DOBŘE

Cesta k udržitelnosti je objevnou cestou, ke které vás zveme, abyste se připojili – koneckonců, Německo jako cestovní destinace má díky své směsi chráněné přírody, inovativního vkusu a kosmopolitnosti ideální ingredience pro výjimečné a udržitelné prázdninové zážitky, které také pomáhají chránit naše klima a životní prostředí.

 

Udržitelná dovolená šetří přírodní zdroje, posiluje mezikulturní porozumění a podporuje regionální podniky. Mnoho destinací a poskytovatelů v Destination Germany se zavázalo k tomuto cíli a vyvíjí stále větší počet nabídek šetřících zdroje, které jsou dobré pro životní prostředí i pro hostitele a jejich hosty.

 

Města - inovatovní a sociální

První PlusEnergyHouse na světě byl otevřen ve Freiburgu v roce 1994 – a německá města se od té doby neustále rozvíjejí. Celé městské části zkouší nové nápady pro klimaticky uvědomělé soužití, zelené oázy zajišťují příjemné městské prostředí, elektrická mobilita a inovativní itineráře dělají z výletu město vzrušující a klimaticky šetrné. Mezitím je chráněno kulturní dědictví a historické budovy jsou obnovovány s ohledem na udržitelnost, aby byly zachovány pro budoucnost.

Více na www.germany.travel/en/feel-good/city-adventures.html

 

Udržitelné přírodní krajiny – jedinečné a dobře chráněné

Německá města jsou světově proslulá, ale okolní přírodní krajina zůstává zahraničním návštěvníkům často neznámá. Přesto jednu třetinu Německa tvoří chráněné přírodní krajiny. 16 národních parků, 16 biosférických rezervací a více než 100 přírodních parků názorně ukazuje, jak můžeme chránit krásu přírody a zachovat biodiverzitu pro budoucnost.

Více na www.germany.travel/en/feel-good/being-active-nature.html


Udržitelný požitek – tradiční a inovativní

Zemědělci v Německu stále více pracují v souladu s ekologickými standardy, a tak chrání životní prostředí a biologickou rozmanitost. Mnoho z nich prodává část svých produktů ve vlastních farmářských obchodech nebo na místních trzích, což nejen šetří dopravu, ale také zlepšuje čerstvost a s ní i chuť potravin.

Více na www.germany.travel/en/feel-good/enjoyment.html 


Udržitelné objevy – živé a vzrušující

Německo má významnou globální pozici ve vědě, výzkumu a vývoji a intenzivně spolupracuje s mezinárodními výzkumníky na hledání řešení klimatické krize. V mnoha vzrušujících muzeích a interaktivních zážitkových centrech si můžete vyzkoušet, jak by to mohlo vypadat a co se můžeme dozvědět o klimatických změnách z přírody a historie.

Více na www.germany.travel/en/feel-good/learn-experience.html


Udržitelné cestování – šetrné ke klimatu a pohodlné

Vlakem do destinace, na kole-taxi do hotelu, autobusem na hory a zpět na půjčovně? Německý dopravní systém je rozmanitý, mimořádně dobře propojený a zahrnuje také venkovská města a regiony. V důsledku toho nabízí vynikající příležitosti pro bezproblémové, ekologické a na zážitky orientované cestování – a v důsledku toho pro cestu bez stresu a relaxační pobyt.

Více na www.germany.travel/en/feel-good/on-the-move.html


Vše o udržitelném cestování v Německu na www.germany.travelUdržitelný cestovní ruch v regionech

CESTUJTE UDRŽITELNĚ

Na webu UdržitelnáDovolená.cz najdete vše o udržitelném cestování, přehled udržitelných měst a regionů. Dále pak katalog s nabídkou ověřených nebo certifikovaných udržitelných nabídek dovolených, pobytů i služeb. 

 

>> více o udržitelném cestování 

bottom of page