top of page

Cestovní ruch v Krajině pod Sněžkou se mění!

Stát:

Česká republika

Region:

Východní Krkonoše

www:

Cestovní ruch v Krajině pod Sněžkou se mění!

Začínáme testovat výrazné zjednodušení pro všechny, kdo se pohybují v krajině pod Sněžkou. Turisté budou objevovat region s novou Kartou hosta, místní budou moci využívat slev na atraktivity s Kartou občana, ubytovatelům a obcím se výrazně zjednoduší administrativa spojená s ubytováváním turistů. Celý projekt se v regionu spouští po diskuzích s aktéry v oblasti cestovního ruchu a mapování jejich potřeb. Hlavními cíli je digitalizace veřejné správy v oblasti cestovního ruchu, prodloužení pobytu a distribuce lidí v území a čase.


Hlavními cíli organizace Krajina pod Sněžkou je digitalizace a udržitelný cestovní ruch ve východních Krkonoších. Od června tak spouští systém, který pomůže v několika oblastech cestovního ruchu. Ubytovatelům sjednotí reporty pro cizineckou policii, statistický úřad a obecní úřady do jednoho online formuláře. Každému turistovi, který v regionu zůstane alespoň jednu noc pak mohou ubytovatelé vydat Kartu hosta. Karta hosta slouží k čerpání výhod na turistických atraktivitách a je nástrojem, který pomáhá s distribucí lidí v území a čase. Tak aby turisté přijíždějící do krajiny pod Sněžkou objevovali například také krásy žacléřska či mladobucka a nezůstávali pouze na hřebenech Krkonoš.


Udržitelný cestovní ruch v regionech

CESTUJTE UDRŽITELNĚ

Na webu UdržitelnáDovolená.cz najdete vše o udržitelném cestování, přehled udržitelných měst a regionů. Dále pak katalog s nabídkou ověřených nebo certifikovaných udržitelných nabídek dovolených, pobytů i služeb. 

 

>> více o udržitelném cestování 

bottom of page