top of page

Co dělá Praha pro udržitelnost

Stát:

Česká republika

Region:

Praha

www:

Co dělá Praha pro udržitelnost

Žádný z kroků na podporu udržitelného turismu, s nimiž se při své návštěvě Prahy setkáváte, není náhodným, ojedinělým či impulzivním počinem. Praha se od roku 2020 řídí komplexní Koncepcí příjezdového cestovního ruchu a jejím Implementačním plánem, který koordinuje postup všech složek města a jejich specifických strategií. Udržitelný cestovní ruch je tak stabilní, vnitřně provázanou architekturou stojící na pilířích podpory kultivovaného turismu a důsledné péče o kvalitu života Pražanů. Díky, že i Vy jste její součástí.


  • Vratné kelímky

  • Výsadba stromů

  • Židle a stolky ve veřejném prostoru

  • Cyklodepa

  • Ekologicky šetrné budovy, zelené střechy


Koncepce příjezdového cestovního ruchu hlavního města Prahy

Cíli koncepce jsou péče o zájmy Pražanů, péče o veřejný prostor a péče o destinaci. Průnikem těchto cílů je zachování vysoké kvality života v hlavním městě. Koncepce je rozpracována v projekových kartách rozsáhlého Implementačního plánu a promítá se do všech oblastí života v Praze: od dopravy, cestovního ruchu, přes kulturu, estetiku veřejného prostoru, bydlení až po ochranu životního prostředí. Koncepce a přehled projektů implementačního plánu najdete ke stažení ZDE.


Aktuality

  • 29/6/2023 Další krok ke kultivaci značky Praha v oblasti cestovního ruchu. Zaměstnanci pražských věží a turistických informačních center se budou nově prezentovat udržitelným dress codem z dílny českých rodinných firem. Více zde


  • 6/6/2023 Celkem 40 projektů za dva roky. Prague City Tourism s partnery postupně naplňuje dílčí kroky nové strategie udržitelného cestovního ruchu, Více zde


Udržitelný cestovní ruch v regionech

CESTUJTE UDRŽITELNĚ

Na webu UdržitelnáDovolená.cz najdete vše o udržitelném cestování, přehled udržitelných měst a regionů. Dále pak katalog s nabídkou ověřených nebo certifikovaných udržitelných nabídek dovolených, pobytů i služeb. 

 

>> více o udržitelném cestování 

bottom of page